ალექსი პეტრიაშვილის ინტერვიუდან მონაკვეთი მანიპულაციურად ვრცელდება
სოციალურ ქსელში აშშ-ის მიერ უკრაინის იარაღით დახმარების საკითხთან დაკავშირებით ვიდეო ვრცელდება;
ვიდეოში ერთმანეთს მანიპულაციურად ებმის ალექსი პეტრიაშვილის კომენტარი და „ევრონიუსის“ სიუჟეტი, რაც ქმნის შთაბეჭდილებას, თითქოს პეტრიაშვილი აშშ-ის მიერ უკრაინის შეიარაღებით დახმარების საკითხზე მცდარ ინფორმაციას ავრცელებს;
ალექსი პეტრიაშვილი და „ევრონიუსის“ ჟურნალისტი უკრაინისადმი აშშ-ის პოლიტიკის სხვადასხვა ეპიზოდზე საუბრობენ.
ვიდეოში „ევრონიუსის“ ჟურნალისტი საუბრობს პრეზიდენტ ტრამპის 2025 წლის მარტის გადაწყვეტილებაზე, რომლის მიხედვითაც, აშშ-მა შეწყვიტა უკრაინისთვის პირდაპირი დახმარების გაგზავნა. კერძოდ, გასული წლის 5 მარტს ცნობილი გახდა, რომ აშშ-მა შეაჩერა უკრაინის იარაღითა და სადაზვერვო ინფორმაციით მომარაგება „დაფინანსების გადასახედად“. CIA-ს დირექტორის, ჯონ რეტკლიფის თქმით, აღნიშნული სტრატეგია უკრაინის სამშვიდობო მოლაპარაკებებისკენ ბიძგისთვის იქნა მიღებული. აღსანიშნავია, რომ თეთრმა სახლმა აღნიშნული სამხედრო და სადაზვერვო დახმარების მიწოდება 5 დღეში, 11 მარტს აღადგინა. მოგვიანებით კი, ზაფხულში, იარაღის ახალი, ნატო-ს გავლით მიწოდების პოლიტიკა მიიღო.