სოციალურ ქსელში ტელეკომპანია „ფორმულას“ ეთერის რედაქტირებული ვიდეო ვრცელდება
სოციალურ ქსელში მომხმარებელი ნინო ხუნდაძე ავრცელებს ტელეკომპანია „ფორმულას“ 11 სექტემბრის ეთერის რედაქტირებულ ვიდეოს, რომელშიც გადაცემა „ახალი ფორმულას“ წამყვანი ვახო სანაია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ პოლიტსაბჭოს თავმჯდომარის, ლევან ხაბეიშვილის, კარიერაზე საუბრობს: „38 წლის ლევან ხაბეიშვილის კარიერა 2008 წელს თბილისის მერიაში იწყება. ის ჯერ იყო ისანი-სამგორის რაიონის ახალგაზრდულ საქმეთა განყოფილების, შემდეგ კი სპორტის კომიტეტის ხელმძღვანელი. ამის შემდეგ, ხაბეიშვილი მუშაობდა საქართველოს პრეზიდენტის ადმინისტრაციის ფინანსურ განყოფილებაში“, – ამბობს ვახო სანაია, რომლის საუბრის ფონზე ჩნდება ლევან ხაბეიშვილის კადრები. რეალურად, რედაქტირებულ ვიდეოში ნაჩვენები  კადრები, რომლებშიც ლევან ხაბეიშვილი ჩანს, „ფორმულას“ ეთერში არ გასულა.
რედაქტირებული ვიდეო იყენებს „ფორმულას“ 11 სექტემბრის 20:00-საათიანი საინფორმაციო გამოშვების კადრებს, როცა წამყვანები სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის მიერ „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ პოლიტსაბჭოს თავმჯდომარის, ლევან ხაბეიშვილის, დაკავების შესახებ საუბრობენ. გადაცემის სრული ჩანაწერიდან ჩანს, რომ ვახო სანაიას საუბრის ფონზე, ლევან ხაბეიშვილის სხვა კადრები გადის.